Jak zadbać o piękny i zdrowy wygląd drzewek i krzewów ozdobnych?

Zadbane drzewa i krzewy są ozdobą każdego ogrodu, zwłaszcza podczas wiosny, gdy większość z nich rozpoczyna okres wegetacyjny. Abyśmy w naszym ogrodzie mogli pochwalić się  zdrowymi iglakami czy zadbanymi krzewami róż, warto zwrócić uwagę na to, by gleba w której rosną  została odpowiednio przygotowana i nawożona ( najlepiej z wykorzystaniem nawozów naturalnych).  Oprócz tradycyjnego nawożenia dobrze zastosować również kwasy humusowe ( Lignohumat Super), które poprawią strukturę gleby oraz utrzymają i udostępnią roślinom składniki pokarmowe. Kwasy humusowe dodatkowo sprzyjają rozwojowi pożytecznych  bakterii, które naturalnie żyją w sąsiedztwie korzeni roślin dostarczając im składników odżywczych i działając fitosanitarnie.

Aby nasze rośliny intensywnie rosły i kwitły można zastosować preparaty wzmacniające i nawozy organiczne, takie jak organiczny stymulator wzrostu NanoGro i preparat wzmacniający, który zawiera w swoim składzie  algi i kwasy humusowe (Naturalny Plon). W naszych ogrodach dążymy również do ograniczenia stosowania środków ochrony roślin, zastępując je  preparatami wzmacniającymi rośliny (stymulatorami) oraz tymi, które pomagają w poprawianiu warunków fitosanitarnych w glebie, gdzie znajduje się większość patogenów powodujących choroby grzybowe roślin. Takim preparatem jest Fitodoctor, który zawiera  bakterię  Bacillus subtilis, która w naturalny sposób ogranicza rozwój i namnażanie się patogenów glebowych. To dzięki takim działaniom nasze ogrodowe tuje czy świerki będą się pięknie prezentowały.

Dlaczego tak ważne jest to, by w odpowiednim czasie zadbać o drzewa i krzewy ozdobne? Wiosną rośliny wymagają wymagają największej opieki, bo wtedy rozpoczyna się ich okres wegetacyjny. Warto więc zastosować preparaty,  które pomogą im w dobrym korzenieniu się i rozwoju części nadziemnej. U roślin liściastych kwitnących ważne jest również zadbanie o to, aby rośliny kwitły długo i obficie, co mogą zapewnić preparaty zawarte w ZIELONYM OGRÓDKU.

Powrót do listy porad

Comments are closed.