Jakie preparaty wybrać, aby zapewnić optymalne nawożenie truskawek oraz pomidorów?

Uprawa roślin wydających owoce wymaga szczególnej troski. Odpowiednie postępowanie z takimi roślinami zapewnia ich intensywne kwitnienie i owocowanie. W uprawie pomidorów najważniejsze jest przygotowanie rozsady. Jeśli decydujemy się na własną produkcję rozsady, warto zadbać o rośliny już od samego początku, czyli od zaprawiania nasion. Najlepiej zrobić to tuż przed siewem, mocząc nasiona w rozpuszczonym NanoGro, zapewni to lepsze wschody nasion i odpowiednie ukorzenienie siewek, a po pikowaniu lepszy wzrost młodych roślin.
Rozsadę  i podłoże, w którym rośnie warto też opryskać preparatami Naturalny  Plon i Fitodoctor, które pozwolą na szybki rozwój roślin i zabezpieczą je przed działaniem doglebowych grzybów chorobotwórczych. Dobrze jest wcześniej przygotować glebę do uprawy, stosując nawożenie podłoża  (najlepiej organiczne) oraz oprysk lub podlanie preparatami  Lignohumat i Fitodoctor. Nawożenie pomidora, za pomocą nawozów naturalnych, zagwarantuje zdrowe i silne rośliny oraz wysokie i doskonałe jakościowo plony owoców.

W  przypadku truskawki ważne jest aby sadzonki pochodziły z  pewnego źródła ( były dobre jakościowo i wolne od chorób i szkodników). Jeśli sadzimy truskawki to pamiętajmy, że im wcześniej o nie zadbamy, tym lepsze plony uzyskamy. Przed sadzeniem, sadzonki warto moczyć w roztworze NanoGro i przygotować glebę do sadzenia, opryskując lub podlewając ją Lignohumat Super i Fitodoctor.  Gdy młode rośliny zaczną wypuszczać nowe liście trzeba zadbać o ich rozwój oraz zapewnić roślinie odpowiednie odżywienie, stosując nawożenie i opryskując je preparatem Naturalny Plon. Przed kwitnieniem i w czasie zawiązywania owoców, warto opryskać uprawę preparatem Fitodoctor, aby zmniejszyć ryzyko infekcji chorób grzybowych. Po zbiorach na jesieni również warto opryskać rośliny truskawek preparatami Fitodoctor i Lignohumat, aby przyspieszyć rozkład resztek organicznych (mineralizacja) i zabezpieczyć glebę przed patogenami chorobotwórczymi zimującymi w glebie)

To dzięki troskliwej uprawie truskawki czy pomidory mogą rosnąć w naszych ogródkach zdrowo, a my możemy cieszyć się pełnymi wartościowych składników odżywczych owocami.

Powrót do listy porad

Comments are closed.