Nawożenie trawnika – piękny trawnik w Twoim ogrodzie na wyciągnięcie ręki!

Zielony i pełen kwiatów ogród jest miejscem prawdziwego relaksu, ale także celem każdego działkowca. Liczba środków, które pozwalają nam to zagwarantowa jest na tyle duża, że praca ogrodnika jest zdecydowanie prostsza niż jeszcze miało to miejsce kilka lat temu. Dlatego też starając się stworzyć ładny i zielony trawnik, warto zainwestować w nawożenie trawnika, najlepiej za pomocą nawozów organicznych.

Jeszcze do niedawna kupowaliśmy nawozy nie zwracając za bardzo uwagi na to z czego są one wykonane. Na szczęście coraz większa liczba domowych ogrodników zwraca uwagę na to czym nawozi swoją trawę. Wśród dostępnych na rynku nawozów do trawy bardzo popularne stały się nawozy naturalne. Nawozy naturalne to w dużej mierze preparaty wykorzystujące kompost i innego rodzaju przetworzone substancje pokarmowe, humus drewniany i naturalne mikroelementy, konieczne do rozwoju roślin, owoców, warzyw i kwiatów. Do najbardziej rozpowszechnionych nawozów do trawników, należą nawozy wzbogacone takimi makroelementami jak: potas i fosfor, oraz mikroelementami: magnezem i wapniem.

W trakcie nawożenia trawników możemy skorzystać z nawozów uniwersalnych, opartych na naturalnym składzie. Rodzaj wybieranego nawozu powinien być uzależniony od tego jaką trawę posiadamy na podwórku.

Nawożenie trawnika powinno odbywać się minimum 3-4 razy w sezonie wegetacyjnym, czyli wtedy, gdy naturalny wzrost trawy jest najszybszy. Zawsze zaczyna się na wiosnę, a więc w okolicach marca- kwietnia, następne za miesiąc- dwa, w zależności od potrzeb, tj stanu naszej trawy.

Odpowiednie nawożenie podłoża ma istotne znaczenie podczas prac w ogrodzie lub na działce. Nic powinno więc nikogo dziwić to, że coraz częściej zarówno rolnicy ja i ogrodnicy starają się zapewnić swojej uprawnej ziemi odpowiednie mikroelementy, które będą miały znaczący wpływ na rozwój roślin. Nawożenie trawy wcale nie jest takie szkodliwe, o ile zadbamy o to, by możliwie nawozić je naturalnymi nawozami.

Powrót do listy porad

Comments are closed.