Sadzenie, uprawa i właściwe nawożenie malin

Owoce maliny to jedne z najsmaczniejszych i najsłodszych owoców, które możemy pozyskać z własnego ogrodu. Zanim jednak otrzymamy piękne, smaczne i zdrowe owoce trzeba zadbać o krzewy na których rosną. Powodzenie w uprawie malin zapewni odpowiednio przygotowana żyzna gleba, w której sadzimy młode krzewy.

Glebę taką najlepiej wzbogacić nawozami organicznymi oraz dostępnymi na rynku preparatami takimi jak Lignohumat Super, który zawiera w swym składzie kwasy humusowe oraz Fitodoctor, który wpływa na poprawę stanu fitosanitarnego gleby. Usuwa on również z gleby patogeny, które mogą atakować rośliny powodując szereg chorób grzybowych, co niewątpliwie wpływa na pogorszenie się jakości owoców. Do uprawy amatorskiej warto wybrać odpowiednią odmianę. Jeśli już zdecydujemy się na zakup sadzonek to przed posadzeniem do gleby warto je zamoczyć na 30 minut w roztworze stymulatora wzrostu NanoGro, który zapewni roślinie szybki wzrost korzeni i części nadziemnej oraz zwiększy jej odporność na stresy, takie jak wahania temperatury, nadmiar lub niedobór wody, choroby czy szkodniki. O młode rośliny trzeba również dbać w późniejszym okresie, odpowiednio nawozić, podwiązywać, co sprawi że obficie zakwitną i zaowocują (w pierwszym lub drugim roku w zależności od odmiany).

Aby mieć pewność, że rośliny rosną silne i zdrowe powinniśmy dostarczyć im dodatkowych substancji odżywczych. Idealnym do tego celu preparatem jest Naturalny Plon zawierający w swym składzie aminokwasy pochodzące z alg morskich i kwasy humusowe.

Powrót do listy porad

Comments are closed.